Subscribe to newsletter

  Jesteś światłem

  Kasia, Ania i Dorota.. Jesteśmy w różnym wieku, mamy odmienne charaktery, różne pasje, inne zdolności ale to dobrze, bo znakomicie się uzupełniamy. Uwielbiamy spotykać się razem przy korzennej herbacie z miodem, lub schłodzonym winie, rozmawiać godzinami, snuć plany, marzenia, rozprawiać o bolączkach dzisiejszego świata i... najnowszej kolekcji torebek ulubionej projektantki. Pewnego wieczoru okazało się, że łączy nas coś jeszcze. Dla każdej z nas takim wyczekiwanym, niezwykłym momentem wieńczącym dzień jest wieczorny rytuał – zapalenie świecy.

   Czary mary – zaczyna dziać się magia. To jest moment, w którym przechodzimy z jednego wymiaru, gdzie jest praca, dom, dzieci, gotowanie, w świat zarezerwowany tylko dla nas. Pocierasz zapałkę, słyszysz cichy trzask, pojawia się migotliwy płomyk, który łagodnym światłem wydobywa z pokoju ciepłą, drżącą przestrzeń i… przypominasz sobie jak cudownie jest być kobietą. Nie matką, żoną, szefową, pracownicą, … ogarniaczką całego wszechświata, który cię otacza. KOBIETĄ.W blasku świecy topią się zmartwienia całego dnia, niknie zmęczenie. Jej światło wydobywa z Ciebie to, co najpiękniejsze.
  Kiedy zaczęłyśmy opowiadać sobie, jak uwielbiamy ogrzewać serce przy tym migotliwym blasku, jakie zapachy otulają naszą dusze, nagle doznałyśmy (nomen omen) Olśnienia! Zapragnęłyśmy podzielić się tymi uczuciami z innymi kobietami, z Tobą! Nagle dotarło do nas, że chcemy wspólnie stworzyć świece. Ale nie zwykłe świeczki! Tylko najpiękniejsze na świece opowieści utkane ze światła i zapachu. A ponieważ jedną cechę mamy wspólną – zapalamy się do działania, więc już następnego dnia przystąpiłyśmy do pracy.

  Przyznajemy, że odrobinę, hmmm… zwariowałyśmy na punkcie świec. Zaczęłyśmy poszukiwać zdrowego, naturalnego wosku. Ale nasz wosk miał być idealny, nie tylko zdrowy, ale i piękny, o idealnej konsystencji, tworzący perłową, gładką taflę. Knoty? Oczywiście – bawełniane ekologiczne. Zapachy? Musiały być najpiękniejsze, wyjątkowe, niespotykane. Wysłałyśmy dziesiątki zapytań do twórców olejków w Holandii, USA, Belgii, Anglii, w Polsce. Ściągnęłyśmy dziesiątki próbek. Ale wyboru dokonałyśmy jednogłośnie – to Francuscy kreatorzy mają najbardziej urzekające olejki, tworzą najpiękniejsze zapachy. Kilka z nich wprawiło nas w zachwyt.

  Dom Ady zamienił się w pracownię alchemika, a raczej dwóch alchemiczek – lałyśmy świece, szukałyśmy optymalnej temperatury, testowałyśmy stężenia zapachów. Nasi przyjaciele dostawali co tydzień pudła nowych świec i dzielili się z nami swoimi odczuciami.

  Znalazłyśmy wyjątkowe, zjawiskowe zapachy. Ale kilka z nich skradło nasze serca. Postanowiłyśmy więc podzielić się z Tobą naszymi odkryciami, naszą miłością i naszą wielką pasją. Z drżeniem serca przekazujemy w Twoje ręce nasze marzenia. Głęboko wierzymy, że każda z nas nosi w sobie światło – dlatego mówimy do Ciebie:

  JESTEŚ ŚWIATŁEM
  Ada Krynicka
  Właścicilka firmy,producent świec,  specjalista social mediów.
  Anna Konik – Żurawska
  Menadżerka projektu

   

  Pomóżmy sobie wzajemnie rozbłysnąć i podsycajmy ten płomień w sobie, w sercu przyjaciółki, mamy, siostry. Dziewczyno! Iskierko! Razem możemy wszystko…