Subscribe to newsletter

  Jaki aromat Świąt lubisz najbardziej? Jaki zapach może sprawić, że poczujesz się bezpiecznie? Czy świeca o zapachu korzennych ciasteczek, może przenieść Twoje myśli do czasów beztroskiego dzieciństwa? Moim zdaniem – może.

  Magiczny zapach Świąt.

  Przypomnij sobie. To było przecież tak niedawno. Byłaś dzieckiem i niecierpliwie odliczałaś dni do Bożego Narodzenia. Mama krzątała się po kuchni wyczarowując świąteczne potrawy. Mieliła mak, topiła masło, kroiła migdały. Czasami pozwoliła ci polizać łyżkę z odrobiną roztopionej czekolady. Tę słodycz czujesz w sercu do dzisiaj. Tata przynosił choinkę pachnącą lasem, a ty wieszałaś bombki. Kilka się potłukło, ale nikt nie zwracał na to uwagi w przedświątecznym rozgardiaszu.

  Najbardziej czekałaś na tę chwilę, kiedy wreszcie będziecie piekły pierniki. Czas nagle zwalniał, podczas gdy Ty pomagałaś wałkować ciasto i wyciskać z niego przeróżne kształty.

  Kiedy ciasteczka trafiały do piekarnika, cały dom wypełniał aromat nieziemskiej słodyczy, łączący w sobie pikanterię kardamonu, imbiru i gałki muszkatołowej z aksamitnym dotykiem wanilii. Taki zapach mają tylko świąteczne korzenne wypieki. Potem wszyscy ozdabialiście je lukrem lub czekoladą.

  Dzisiaj jesteś już dorosła i teraz to twoje dzieci biegają podekscytowane po domu oraz dekorują pierniki. Magiczne wrażenie rodzinnego ciepła i poczucia bliskości są takie same jak wtedy, gdy byłaś małą dziewczynką. Jak to się dzieje, że wystarczy znany nam zapach, by jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przywołać świąteczny nastrój? 

  Zapach korzennego ciasteczka, który ogrzewa serce.

  Takie chwile zachowuje się w sercu na zawsze. Wystarczy przymknąć oczy, zapalić świecę o korzennym, ciepłym zapachu pierniczków, by znowu poczuć dziecięcą radość i tajemnicę oczekiwania na cud. Ja też kocham zapach świątecznych pierników. Zwłaszcza teraz, w trudnych i dziwnych czasach, w jakich żyjemy, korzenno-słodka woń sojowej świecy ogrzewa moje serce i otula duszę.
  Dzisiaj dzielę się z Tobą tym zapachem w świecy „W magicznym domu”.

  Poczuj prawdziwą magię świąt i dziecięcą radość zatopioną w świecy You are the light.